Nasza wspólnotę ministrancka tworzą chłopcy w wieku od 6 do 21 lat. W każdą sobotę o 9.00 rano spotykamy się na zbiórkach gdzie razem modlimy się, poznajemy liturgię i dzielimy obowiązkami

 

20.11.2016 niedzielna suma została odprawiona w intencji wszystkich ministrantów i scholii naszej parafii, z okazji  wspomnień ich patronów: św. Tarsycjusza  i św. Cecylii. W czasie uroczystej mszy modliliśmy się o siły i zapał do ofiarnej służby dla naszych ministrantów, oraz o wytrwałość i mocne gardła dla scholii. Musimy pamiętać, że swoją służbą uświetniają każdą eucharystię. Jeśli chcemy im w tym pomóc najlepiej się za nich modlić. Msza była jednocześnie dziękczynieniem za wszystkie łaski już otrzymane.

Wspomnienie św. Tarsycjusza to  okazja do odnowienia swoich przyrzeczeń przez ministrantów, którzy kiedyś przysięgali przed ołtarzem że będą służyć „gorliwie, pilnie i radośnie".

Wszyscy ministranci polecają się opiece Matki Najświętszej oraz wstawiennictwu świętych Tarsycjusza, Dominika Savio i Stanisława Kostki.

 

Króluj nam Chryste zawsze i wszędzie!

 

 

Modlitwa ministranta przed mszą św.

 

Oto za chwilę przystąpię do Ołtarza Bożego

Do Boga, który rozwesela młodość moją

Do świętej przystepuję służby chcę ją dobrze pełnić

Proszę Cię Panie o łaskę skupienia, by myśli moje były przy Tobie, by

oczy moje były zwrócone na Ołtarz, a serce moje oddane tylko Tobie. Amen

 

 

Modlitwa ministranta po mszy św.

Boże, którego dobroć powołała mnie do Twojej służby

Spraw bym uświęcony przez uczestnictwo w Twych tajemnicach

Przez dzień dzisiejszy i całe me życie

Szedł tylko drogą zbawienia.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

KLAUZULA INFORMACYJNA

 

Informujemy, że dane osobowe Parafian przetwarzane są dla potrzeb realizacji celów Kościoła, na podstawie prawa kanonicznego przez administratora danych osobowych, którym jest Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego w Wodzisławiu Śląskim z siedzibą na ul. Kopernika 75, reprezentowana przez ks. Grzegorza Uszoka.

Inspektorem Ochrony Danych w Parafii jest:

  1. Adam Sekściński, e-mail: iod@archidiecezjakatowicka.pl

Mają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia (z ograniczeniem
w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby).

Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego odbiorcy (krajowego lub zagranicznego), dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

    Mają Państwo prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych, Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl.