Ogłoszenia Duszpasterskie
XI Niedziela Zwykła
17.06.2018 r.

 

Królestwo Boże nie jest jakąś odległą abstrakcją. Bóg zasiał ziarno w naszym życiu. Możemy go nie widzieć, nie rozumieć, ale – jak podkreśla św. Paweł – „według wiary, a nie dzięki widzeniu postępujemy”. Przyjście na Mszę św., modlitwa, czynienie dobra to akty wiary. To dawanie możliwości wzrostu ziarna, rozkwitu Królestwa Bożego w naszej codzienności.

1.Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby parafii. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary i wpłaty z deklaracji.

2.Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 15.30.

3.Serdeczne Bóg zapłać paniom z ul. Górnej i Stromej za sprzątanie kościoła i dar na kwiaty. W tym tygodniu dyżur sprzątania wypada na rodziny z ul. Brzozowej.

4.W poniedziałek po Mszy św. zapraszamy seniorów, ale nie tylko na spotkanie dotyczące przemocy ekonomicznej wobec osób starszych organizowane przez MOPS w Wodzisławiu Śl.

5.W środę o godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia.

6.W czwartek o 17.30 zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i katechetów na Mszę św. w czasie której chcemy podziękować za mijający rok szkolny. Okazja do spowiedzi św. od. 16.45.

7.Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

8.W sobotę o godz. 6.30 Msza św. w int. pielgrzymów wyruszających na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Po Mszy św. wyjazd autokarów do Skarżyc.

9.Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii.

1oZachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” w którym dziś m. in.:

O miejscu, które warto odwiedzić, aby nacieszyć oko i ducha. Bazylika Najświętszej Maryi Panny na Świętej Górze koło Gostynia, to obowiązkowy punkt na wakacyjnej mapie;

o kryzysie słowa drukowanego, czyli poważnym spadku wydawanych drukiem czasopism; ważny przykład, w jaki sposób głosiciele Jezusa mogą nas zabrać w fascynującą podróż po świecie wiary za pomocą narzędzi medialnych.

Polecamy także dla dzieci i młodzieży „małego Gościa” w którym; mundialowy hit – kolorowy terminarz z mistrzostw świata, czyli niezbędnik każdego kibica;

Polska jest Naj - propozycje miejsc, które warto odwiedzić w czasie wakacji

 

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli. Boże błogosławieństwo niech nas prowadzi po naszych codziennych drogach.

Szczęść Boże.

 

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie
X Niedziela Zwykła
10.06.2018 r.

 

Bóg jest źródłem wszelkiego dobra. Troszczy się i kocha każdego z nas. On uczy, jak iść Jego drogą, najlepszą dla nas. Kiedy jednak sprzeciwiamy się Bogu i łamiemy Jego przykazania, pojawia się lęk. Tak jak Adam boimy się i ukrywamy swoje wnętrze przed Bogiem, innymi ludźmi, a nawet przed sobą samym. Pamiętajmy, że Bóg jest większy od naszych grzechów. Podczas Mszy św. wspólnie wyznajemy wiarę w Jego wszechmoc i dobroć. Możemy też osobiście w sercach, swoimi słowami, z wiarą zwrócić się do Boga.

1.Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty z deklaracji.

2.Zapraszamy o godz. 15.30 na nieszpory niedzielne.

3.Serdeczne Bóg rodzinom z ul. Gościnnej i Uśmiechu za sprzątanie kościoła i dar na kwiaty. W tym tygodniu dyżur sprzątania wypada na rodziny z ul. Górnej i Stromej.

4.W środę przypada kolejny Dzień Fatimski. O godz. 17.00 różaniec fatimski, potem Msza św. a po Mszy św. kolejna część nabożeństwa. Serdecznie zapraszamy. O godz. 19. 15 zapraszam na zebranie Parafialną Radę Duszpasterską oraz przedstawicieli Rady Dzielnicy Stare Miasto w celu omówienia przygotowań do Festynu Rodzinnego na Kopernika..

5.W piątek po Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie przed pieszą pielgrzymką na Jasną Górę. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarem na Jasną Górę w poniedziałek 25 czerwca.

6.W sobotę 16 czerwca o godz. 14.00 rozpocznie się Festyn Rodzinny na Kopernika, organizowany przez Starostę Wodzisławskiego, ZPSWR, Radę Dzielnicy Stare Miasto i naszą parafię. Odbędzie się on na obiektach sportowych przy Szkole oraz na naszym ogrodzie. W programie m. in.: rozgrywki sportowe, mecz ministranci vs oldboye z Kopernika, gry i zabawy dla najmłodszych, dmuchańce, warsztaty plastyczne, możliwość zwiedzania Szkoły, wspólne grillowanie, grochówka i zabawa z DJ DARKIEM. Bardzo prosimy Panie o upieczenie ciast na ten festyn, tak jak to było na naszym pikniku w Boże Ciało.

7.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in.:

Rodzina pod ochroną; w Niemczech wystarczy donos od sąsiadów, aby specjalnie powołany urząd wtargnął w nocy do domu i zabrał rodzicom ich dziecko. Czy mieszkające tam polskie rodziny mają się czego obawiać?;

refleksje po referendum – jak szybko Irlandia przestała być katolickim krajem?;

Papież Franciszek we wrześniu odwiedzi Litwę, Łotwę i Estonię. Czy w programie pielgrzymki znajdą się także polskie akcenty?

 

Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy błogosławionej niedzieli.

Szczęść Boże!

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie
IX Niedziela Zwykła
03.06.2018 r.

 

Niedziela to dzień poświęcony Panu Bogu. Tak jak co tydzień przyszliśmy na Mszę św., by oddać Bogu chwałę. Ale ten dzień jest również czasem naszego odpoczynku i o tym nie możemy zapominać. Kiedy zacierają się nam granice miedzy pracą a dniem wolnym i jeszcze w dodatku Pan Bóg schodzi na dalszy plan, stajemy się niewolnikami. Pan Bóg troszczy się o nas i wręcz nakazuje odpoczynek. zatrzymując się po całotygodniowej pracy, możemy lepiej zobaczyć dobro, którym nas Bóg obdarzył, i z wdzięcznością zwrócić się ku naszemu Stwórcy.

 

1.Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na archidiecezję. Bóg zapłać za złożone ofiary i wpłaty z deklaracji.

2.Zapraszamy na nieszpory niedzielne o 15.30.

3.Serdeczne Bóg zapłać paniom z ul. Gawędy za sprzątanie kościoła i dar na kwiaty. W tym tygodniu dyżur sprzątania przypada na rodziny z ul. Gościnnej
i Uśmiechu.

4.Wielkie Bóg zapłać wszystkim parafianom i gościom za piękne przeżycie Uroczystości Bożego Ciała. Bóg zapłać za wybudowanie ołtarzy, przygotowanie liturgii, rodzinom, które gościły pielgrzymów z Republiki Czeskiej, ks. Jarosławowi i ks. Tomaszowi za to, ze zechcieli wraz ze swymi parafianami być w naszej wspólnocie i świętować 20. lat od pierwszej procesji Bożego Ciała tu na Osiedlu Kopernika. Bóg zapłać Bractwu Górniczemu i Radzie Parafialnej za zorganizowanie i przygotowanie rodzinnego pikniku. Bóg zapłać wszystkim, którzy poprzez swoje zaangażowanie, pracę, poświęcony czas i talenty przyczynili się do tego, że mogliśmy się spotkać w tak wspaniałej atmosferze. Bóg zapłać tym którzy budowali ołtarze i nowożeńcom za kwiaty do kościoła.

5.W I czwartek miesiąca zapraszamy młodzież na Msze św. o godz. 17.30.

6.W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7.W sobotę o godz. 8.00 odwiedziny chorych i starszych parafian z posługa sakramentalną. Zgłoszenia jak zwykle w kancelarii lub telefonicznie.

8.Kolekta przyszłej niedziel będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

9.Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym:

Niekochana miłość, czyli o tajemnicy Serca Jezusa,

kolejna odsłona cyklu Ojcowie Niepodległości – tym razem sylwetka Wincentego Witosa;

o ponurym obrazie polskich szpitali, który wyłania się z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli.

Wszystkim uczestnikom Eucharystii życzymy radosnego przeżywania niedzieli i dobrego wypoczynku. Na nowy tydzień naszej pracy niech nam Pan Bóg
obficie błogosławi.

 

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie
Uroczystość Najświętszej Trójcy
27.05.2018 r.

Obchodzimy dziś Uroczystość Trójcy Świętej. „W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego” – tak rozpoczynamy dzień oraz modlitwę. Kiedy czynimy znak krzyża, stajemy w obecności Boga i wyznajemy naszą wiarę. Te słowa zostały również wypowiedziane nad każdym z nas przy chrzcie. Nasze chrześcijańskie życie jest wręcz zanurzone w tajemnicy Trójcy Świętej. Świadomie i z otwartym sercem oddawajmy chwałę Bogu Jedynemu w trzech Osobach.

 

1.Serdeczne Bóg zapłać paniom z ul. Ciekawej i Sobótki za sprzątanie kościoła i dar na kwiaty. W tym tygodniu dyżur sprzątania przypada na rodziny z ul. Gawędy.

2.Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii i wpłaty z deklaracji.

3.W poniedziałek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie przedstawicieli rodzin przyjmujących pielgrzymów z Czech. Brakuje jeszcze miejsc dla ugoszczenia 14 osób.

4.W tym roku przypada 20. rocznica pierwszej procesji Bożego Ciała, która odbyła się na Osiedlu Kopernika i stanowiła impuls do rozpoczęcia budowy kaplicy i tworzenia naszej parafii. Będziemy gościć w naszej parafii pielgrzymów z Republiki Czeskiej, którzy pragną z nami przeżywać Boże Ciało i dziękować Chrystusowi za Jego stałą obecność pośród nas, a także za naszą parafię. Uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami parafii rozpocznie się po Mszy św. koncelebrowanej o godz. 8.30. Nie będzie Mszy św. po procesji. Wieczorna Msza św. o godz. 16.00. Zapraszamy górników do niesienia baldachimu, dziewczynki do sypania kwiatów i wszystkich parafian do licznego udziału w procesji Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy św. Bractwo Górnicze i Parafialna Rada Duszpasterska zapraszają na piknik rodzinny w czasie którego będzie koncert Dziecięco – Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Sanktuarium św. Floriana w Chorzowie, wystąpi zespół Spoko Babki ze Skrzyszowa, będzie śpiew i zabawa, a dla dzieci bezpłatne dmuchane zjeżdżalnie. Bardzo prosimy panie o upieczenie ciasta, zaś o resztę produktów zatroszczą się organizatorzy. W oktawie Uroczystości Bożego Ciała po Mszach św. nabożeństwo eucharystyczne i procesja z Najświętszym Sakramentem dookoła kościoła.

5.W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Dzieci zapraszam w piątek na Mszę św. szkolną.

6.W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszym mieście Marsz Dla Życia i Rodziny, który wyruszy z kościoła WNMP o godz. 12.30. Hasłem tegorocznego marszu są słowa POLSKA RODZINĄ SILNA. Zachęcamy do licznego udziału całymi rodzinami w tym wydarzeniu.

7.Kolekta przyszłej niedzieli będzie  na potrzeby archidiecezji.

8.Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, w którym znajdziemy m. in.:

Miej odwagę oddawać Mu chwałę – O Eucharystii, która nie powinna spowszednieć, ale mocno trwać jako NAJŚWIĘTSZY Sakrament. Przypominamy sobie o tym szczególnie w czasie Święta Bożego Ciała;

rozmowa z kardynałem Zenonem Grocholewskim o relacji między sprawiedliwością i miłością; o tym jak ks. Robert Wallach ze Skrzyszowa w 1945 ratował Najświętszy Sakrament przed profanacją, opowiada Józef Oślizło, który towarzyszył wtedy proboszczowi.

Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli i dobrego wypoczynku. Boże błogosławieństwo niech nas umacnia w naszym codziennym życiu na wzór Trójcy Świętej.

Szczęść Boże!

 

 

 

 Ogłoszenia Duszpasterskie
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
20.05.2018 r.

„Przyjdź, Duchu Święty, napełnij serca swoich wiernych i zapal w nich ogień swojej miłości” – wołamy dziś w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niech to będzie autentyczne wezwanie każdego z nas. Przyjście Ducha Świętego nie dokonało się tylko w czasach pierwszych chrześcijan. Również i dzisiaj możemy otrzymać dary Ducha Świętego. A owocem Ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność i opanowanie, o czym przekonuje nas św. Paweł.

1.Serdecznie witamy wśród nas ks. Adama Skutelę. Bóg zapłać Mu za obecność i Jego posługę głoszenia Słowa Bożego. Witam wszystkich Parafian i miłych Gości na naszej uroczystości odpustowej.

2.W dniu dzisiejszym wierni mogą zyskać odpust zupełny nawiedzając naszą świątynię lub odmawiając publicznie hymn „Przybądź Duchu Stworzycielu” oraz spełniając przy tym zwykle warunki odpustu.

3.Serdeczne zapraszamy na nieszpory odpustowe o godz. 15.30.

4.Bóg zapłać Paniom z ul. Wymarzonej i Rodzinnej za sprzątanie kościoła i dar na kwiaty. W tym tygodniu dyżur sprzątania wypada na rodziny z ul. Ciekawej i Sobótki. Bóg zapłać pocztom sztandarowym, górnikom niosącym baldachim oraz dzieciom sypiącym kwiaty za uświetnienie naszego Odpustu. Serdeczne Bóg zapłać
za wpłaty z deklaracji i składane dziś ofiary, to tzw. kolekta powinowata.

5.W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świąt. Msze św. o godz. 8.00 i o godz. 17.30. Po rannej Mszy św. serdecznie zapraszamy naszych Seniorów na spotkanie przy stole w salce na probostwie, a po wieczornej Mszy św. Radę Gospodarczą i budowniczych kościoła.

6.Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego.

7.Osoby zapisane na weekendowe rekolekcje w Szczyrku oraz inne, które chciałyby dołączyć do tej grupy, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w piątek po Mszy wieczornej.

8.W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Kolekta będzie na potrzeby parafii.

9.Wyjazd pielgrzymów do Piekar o godz. 6.45 z parkingu przed kościołem.

10Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, w którym dziś m. in.:

Dokąd zmierza Europaczyli o powrocie do pogaństwa i człowieku, który nie jest Bogiem;

jesteśmy już po kilku niedzielach bez handlu. Jak Polacy oceniają tę zmianę?;

rozmowa z o. Maciejem Szczęsnym m.in. o tym, że Bóg kocha również grzeszników,

zaś w „Małym Gościu”: MISTRZOWSKI dodatek a w nim wszystko o mundialu 2018; jak zostać mistrzem w życiu? Podpowiada o. Leon Knabit.

 

Wszystkim Parafianom i miłym Gościom życzę radosnego przeżywania dzisiejszej Uroczystości i obfitych darów Ducha Świętego.

Szczęść Boże.

 

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie
Niedziela - Uroczystość
Wniebowstąpienia Pańskiego
13.05.2018 r.

Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus został wzięty do nieba, ale to nie oznacza, że nas opuścił. Jezus powiedział: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!”. On zapowiedział, że będzie z nami każdego dnia, że będzie potwierdzał głoszoną naukę znakami. Nie wystarczy przypominać sobie o Bogu w niedzielę. Naszą nadzieją jest Chrystus. Podzielmy się z innymi Dobrą Nowiną przez świadectwo codziennego życia.

1.Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o 17.00.

2.Bóg zapłać za składane dziś ofiary przeznaczone na zapłacenie tynkowania probostwa i wpłaty z deklaracji.

3.Bóg zapłać rodzinom z ul Szczęśliwej za sprzątanie kościoła i dar na kwiaty. W tym tygodniu dyżur sprzątania wypada na rodziny z ul. Wymarzonej i Rodzinnej. Bóg zapłać paniom za wyplewienie zieleńców przy kościele i probostwie.

4.W niedzielę 27 maja odbędzie się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej. Po Mszach św. w zakrystii można się zapisać na wyjazd autokarem na tę Pielgrzymkę.

5.W środę o godz. 19.00 serdecznie zapraszamy na modlitwę uwielbienia.

6.Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – nasz Odpust parafialny. Zapraszam wszystkich do radosnego przeżywania tej Uroczystości. Suma odpustowa o godz. 10.30. Kazanie w czasie Odpustu wygłosi ks. Adam Skutela – duszpasterz w Gorzycach. Górników w strojach galowych zapraszam do sztandaru i do niesienia baldachimu w czasie procesji po sumie, a dziewczynki do sypania kwiatów.

7.Procesja w uroczystość Bożego Ciała, która przypada 31 maja pójdzie ul. Kopernika, Rodzinną, Sąsiedzką, Syrokomli i Kopernika. Ołtarz I przy ul. Kopernika 128 buduje Bractwo Górnicze, II przy na skrzyżowaniu ul. Rodzinnej i Sąsiedzkiej młodzież, szczególnie zapraszam bierzmowańców, III na skrzyżowaniu ul. Sąsiedzkiej i Syrokomli buduje Żywy Różaniec, IV przy przy krzyżu na ul. Kopernika buduje Oaza Rodzin i mieszkańcy. Spotkanie osób odpowiedzialnych w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

8.W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską.

9.W sobotę rozpocznie się XI Metropolitalne Święto Rodziny obchodzone pod hasłem „Rodzina- Radość Miłość”. W niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 12.00 w katowickiej katedrze będzie odnowienie małżeńskich ślubowań przez małżonków przeżywających w tym roku swoje jubileusze.

10.Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” dziś m. in.:

- o wniebowstąpieniu Jezusa Chrystusa – niebo to „Ktoś”, a nie „coś”

- o klasztornym skryptorium w Tyńcu

- o dzieciach, które żyją, choć nie dawano im na to szans

Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli. Chciejmy trwać na wzór Apostołów wraz z Maryją na modlitwie w oczekiwaniu na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Szczęść Boże.

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie
VI Niedziela Wielkanocna
06.05.2018 r.

 

Przez Ewangelię Bóg mówi do każdego z nas: kocham cię – „Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem”. Czy możemy pozostać obojętni, kiedy słyszymy zapewnienie o miłości? Ta miłość nie jest abstrakcyjna, ale rzeczywista. Jej potwierdzenie możemy zobaczyć każdego dnia w naszym życiu oraz wspominając śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Jesteśmy wezwani do tej miłości – to przybliży nas do Boga, do drugiego człowieka i przemieni nasze życie.

1.Zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 15.30.

2.Bóg zapłać za ofiary dziś składane na potrzeby parafii i wpłaty z deklaracji.

3.Bóg zapłać paniom z ul. Syrokomli za sprzątanie kościoła i dar na kwiaty. W tym tygodniu dyżur sprzątania przypada na rodziny z ul. Szczęśliwej.

4.W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe – dni modlitw o urodzaje i o błogosławieństwo Boże w każdej ludzkiej pracy. W poniedziałek o 17.00 gromadzimy się przy Krzyżu na ul. Kopernika, we wtorek o 17.00 przy Krzyżu misyjnym przed kościołem, w środę o 17.00 przy Krzyżu na ul. Jastrzębskiej. Po modlitwie przy krzyżach udamy się w procesji do kościoła na Mszę św.

5.W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, której będzie przewodniczył Ojciec Bogdan Kocańda z Rychwałdu.

6.Od piątku rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św., która ma nas przygotować do naszego Odpustu, który przypada 20 maja.

7.W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Kolekta będzie przeznaczona na zapłacenia tynkowania probostwa.

8.W sobotę o godz. 8.00 odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Zgłoszenia w kancelarii lub telefonicznie.

9.Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” w którym warto przeczytać:

-Mnóstwo pytań, jeszcze więcej łez i poczucie absurdu - o najsmutniejszym wyroku ostatnich lat i o bezbronnej istocie, chłopczyku Alfiem, którego historia zjednoczyła w modlitwie ludzi na całym świecie;

-„nie o prezenty tu chodzi”. Znane osoby opowiadają jak przygotowywały swoje dzieci do Pierwszej Komunii Świętej;

-w ramach rozpoczynającego się w „Gościu” cyklu, „Ojcowie Niepodległości”, prezentowana jest postać Wojciecha Korfantego.

 

Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli. Boże błogosławieństwo niech nam towarzyszy w naszym codziennym trwaniu w miłości do Boga i ludzi.


Szczęść Boże.

 

 

 

 

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie
V Niedziela Wielkanocna
29.04.2018 r.

Jezus mówi do nas: „Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwać będę”. Co znaczy trwać w Chrystusie? Św. Jan pisze o wypełnianiu Bożych przykazań, a nade wszystko o miłości wzajemnej, za którą stoją konkretne czyny. W dzisiejszej Ewangelii Jezus wyjaśnia, że jest krzewem winnym, a my latoroślami. Jeśli jesteśmy zakorzenieni w Chrystusie, wydajemy dobre owoce.

1.Dziś obchodzimy dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego.

2.Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 15.30.

3.Bóg zapłać za wszystkie składane dziś ofiary przeznaczone na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. i wpłaty z deklaracji.

4.Bóg zapłać paniom z ul. Sąsiedzkiej za sprzątanie kościoła i dar na kwiaty.
W tym tygodniu dyżur sprzątania wypada na rodziny z ul. Syrokomli.

5.Od wtorku 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe – we wtorki o godz. 7.30, w pozostałe dni powszednie o godz. 17.00, a w niedziele i uroczystości o godz. 15.30.

6.W czwartek 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte jak w niedziele.

7.W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek zapraszamy dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną.

8.W związku z przyjazdem pielgrzymów z Czech do naszej parafii w dniach od 30 maja do 1 czerwca, zwracamy się z prośbą o przyjęcie ich w swoich domach. Brakuje jeszcze dziewięć rodzin.

9.Są jeszcze wolne miejsca na rekolekcje weekendowe w Szczyrku Czyrnej, które odbędą się w dniach od 8 do 10 czerwca. Koszt 130 zł od osoby.

10.W piętek 20.04. odbyło się spotkanie Bractwa Górniczego w czasie którego wybrano nowego skarbnika którym został pan Zbigniew Ogon u którego członkowie mogą uregulować zaległe składki.  Bractwo pragnie zorganizować wyjazd na pielgrzymkę mężczyzn i młodzieńców do Piekar 27.05. Prosimy o zgłaszanie chęci wyjazdu po Mszach św. lub w kancelarii, tak aby było wiadomo czy zamawiać autobus lub połączyć się z pielgrzymami z innej parafii.

11.Trwają zapisy na pieszą i autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę.

12.Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Polecamy „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m. in.: o nowej błogosławionej – Hannie Chrzanowskiej, pielęgniarce, która zdrowych uczyła odpowiedzialności, a chorych wyciągała z czterech ścian beznadziei; rozmowa z nowym prezydentem Europejskiego Forum Nauczania Religii w Szkołach, ks. Romanem Buchtą, m. in. o bierzmowaniu, które nie jest duchową maturą; o dylematach rodziców broniących prawa do wychowania swoich dzieci.

Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli. Boże błogosławieństwo niech nas umacnia w naszym trwaniu w Chrystusie Winnym Krzewie.

Szczęść Boże.

 

 

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV Niedziela Wielkanocna
22.04.2018 r. 

„Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi, i rzeczywiście nimi jesteśmy” – usłyszymy dziś słowa św. Jana, a Jezus mówi, że jest Dobrym Pasterzem. Bóg zapewnia o swojej miłości i opiece. On nas prowadzi do życia wiecznego. W tę kolejną niedzielę wielkanocną odpowiedzmy sobie na pytanie, na ile chcemy podążać za Jezusem i czym właściwie jest dla nas cel, do którego nasz Dobry Pasterz nas prowadzi.

1.Dziś przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza – dzień modlitw za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.

2.Serdeczne Bóg zapłać za ofiary dziś złożone na wykonanie elewacji probostwa i wpłaty z deklaracji.

3.Serdeczne Bóg zapłać rodzinom z ul. Przytulnej i Romantycznej za sprzątanie kościoła i dar na kwiaty. W tym tygodniu dyżur sprzątania wypada na mieszkańców

z ul. Sąsiedzkiej. Bóg zapłać nowożeńcom za kwiaty do kościoła. Bóg zapłać za rozebranie dekoracji świątecznych. Bóg zapłać wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz przygotowały tę uroczystą liturgię.

4.W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Po Mszy św. modlitwa o urodzaje i błogosławieństwo Boże w ludzkiej pracy przy krzyżu za probostwem.

5.W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

6.W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

7.Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

8.W dniach od 23 – 26 czerwca do odbędzie się piesza pielgrzymkę na Jasną Górę Szlakiem Orlich Gniazd.  Zachęcamy do licznego udziału zwłaszcza młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt pielgrzymki tak jak w ubiegłym roku 110 zł dorośli, dzieci i młodzież 100 zł.

9.Polecamy „Gościa Niedzielnego” w którym dziś m.in.:

-Bezpłatny dodatek – adhortacja apostolska papieża Franciszka „Gaudete et exultate” – o świętości w świecie współczesnym.

-czy Duch Święty może zmieniać Tradycję w Kościele?

-czego nie wiemy o zbrodni katyńskiej?

-Dla dzieci i młodzieży polecamy nowy numer „Małego Gościa” 

Życzymy wszystkim parafianom i miłym gościom błogosławionej niedzieli. Niech Chrystus Dobry Pasterz nas prowadzi  i nam błogosławi.

Szczęść Boże.

 

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie
III Niedziela Wielkanocna
15.04.2018 r.

 

Dziś po raz kolejny słyszymy w Ewangelii świadectwo o spotkaniu zmartwychwstałego Chrystusa. Jezus jest obecny również we współczesnych czasach. Św. Jan nas poucza: „Po tym zaś poznajemy, że Go znamy, jeżeli zachowujemy Jego przykazania”. Jeśli zaprosiliśmy żyjącego Jezusa do swojego życia, przestrzegamy Jego naukę. A największym przykazaniem jest miłość. Ile wielkanocnej radości i nadziei na nasze zmartwychwstanie jest w naszej codzienności?

1.Dziś rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy wiernych do częstej lektury Pisma Świętego.

2.Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 15.30.

3.Bóg zapłać za składane ofiary przeznaczone na potrzeby parafii i wpłaty z deklaracji.

4.Serdeczne Bóg zapłać rodzinom z ul. Kopernika do 164, Jastrzębskiej i Brackiej za sprzątanie kościoła i dar na kwiaty. W tym tygodniu dyżur sprzątania wypada na rodziny z ul. Przytulnej i Romantycznej.

5.W poniedziałek w czasie Mszy św. o godz. 17.30 młodzież z parafii MB Częstochowskiej, św. Wawrzyńca, ze Szkoły Specjalnej i z naszej parafii przyjmie z rąk Arcybiskupa Wiktora Skworca sakrament Bierzmowania. Kolekta zebrana w czasie tej Mszy św. będzie przeznaczona na Fundusz Stypendialny im. Bł. Ks. Emila Szramka. Polecamy te młodzież modlitwie Parafian.

6.W środę o godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

7.W piątek po Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

8.W piątek o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie członków Bractwa Górniczego. Jest wiele spraw do omówienia i przygotowania. Zapraszamy szczególnie młodych, którzy podjęli pracę w górnictwie do zaangażowania się w działalność Bractwa.

9.Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Kolekta będzie przeznaczona na wykonanie elewacji probostwa.

10.Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” w którym dziś m. in. :

- Aż 9 męczenników w ciągu 22 lat doczekała się Francja, kraj, który – według powszechnej opinii, już dawno dokonał radosnej i nieodwołalnej apostazji. Przypadek?

- Dzisiejsze Narodowe Czytanie Pisma Świętego koncentruje się na Liście do Rzymian. Co św. Paweł chciał nam przekazać ? 

Za tydzień w „Gościu Niedzielnym” dodatek – adhortacja apostolska papieża Franciszka „Gaudete et exultate” – o świętości w świecie współczesnym.

 

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli. Spotkaliśmy się ze Zmartwychwstałym Chrystusem na łamaniu chleba. Niech On towarzyszy nam na drogach
 naszej codzienności.

Szczęść Boże.

 

 

 

 Ogłoszenia Duszpasterskie
Niedziela Miłosierdzia Bożego
08.04.2018 r.

 

Obchodzimy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niewątpliwie każdy z nas potrzebuje Bożego miłosierdzia, choć może nie zawsze mamy tego świadomość. Św. Tomasz w dzisiejszej Ewangelii mówi do Jezusa: „Pan mój i Bóg mój!”, a Jezus zwraca uwagę, jak ważna jest wiara. My też wielokrotnie podczas Mszy św. wyznajemy w Jezusie naszego Pana i Boga. Niech nasza modlitwa będzie wypowiadana z wiarą i ufnością w Boże miłosierdzie.

1.W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Dziś odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszach św.

2.Serdecznie zapraszam o godz. 15.30 na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

3.Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Caritas archidiecezji , przed kościołem zbiórka na finansowanie inicjatywy „Śląskie – dzieciom z Aleppo”. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

4.Serdeczne Bóg zapłać paniom z ul. Kopernika do nr 117 sprzątanie kościoła i dar na kwiaty. W tym tygodniu dyżur sprzątania wypada na rodziny z ul. Kopernika do na 164, jastrzębskiej i Brackiej.

5.W poniedziałek obchodzimy przeniesioną z 25 marca Uroczystość Zawistowania Pańskiego. Jest to dzień świętości życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone. W tym dniu można tez podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

6.W czwartek odbyła się Msza św. dla młodzieży i spotkanie kandydatów do bierzmowania. Mniej niż połowa tej młodzieży była na Mszy św. i spotkaniu. W poniedziałek o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania. Obecność jest obowiązkowa. Jeśli kogoś nie będzie, za wyjątkiem sytuacji choroby, to znaczy, że ta osoba nie przystąpi w tym roku do sakramentu bierzmowania. Kolejne spotkania i próby w piątek o godz.19.00 i sobotę o godz. 9.00. Na próbie w sobotę będzie też młodzież z parafii MB Częstochowskiej, św. Wawrzyńca i Szkoły Specjalnej.

7.Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego” w którym dziś m. in.:

-„Jezu, ufam Tobie”. Te trzy słowa są kluczem do Bożego Miłosierdzia. Co dokładnie znaczą i jak je wprowadzić do naszego życia w czasach, w których tak wiele wokół nas nieufności.

-jakie konsekwencje dla kościoła będzie miało wprowadzenie nowych regulacji dotyczących ochrony danych osobowych?

-„Gość Niedzielny” odwiedził plan zdjęciowy jednej z najgłośniejszych polskich produkcji ostatnich lat -  „Korony królów”.

Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby parafii.

Wszystkim życzę dobrego niedzielnego wypoczynku. Niech Boże błogosławieństwo będzie dla nas zadatkiem Bożego Miłosierdzia.

Szczęść Boże.

 

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
01.04. 2018 r.

 

Chrystus zmartwychwstał! Pokonał śmierć i jest z nami. Obchodząc Święta Wielkanocy, pomyślmy również o naszym zmartwychwstaniu. Niech spojrzenie na pusty grób pomoże nam uwierzyć, jak apostołom w dzisiejszej Ewangelii. Zwróćmy z nadzieją nasze serca ku Bogu, abyśmy mogli dostąpić życia wiecznego.

1.     Zapraszamy dziś na uroczyste nieszpory świąteczne o godz. 15.30.

2.     Serdeczne Bóg zapłać wszystkim za liczny i pełen zaangażowania udział w liturgii Świętego Triduum Paschalnego. Bóg zapłać za wykonanie Ciemnicy i Bożego Grobu i dekoracji kościoła. Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie liturgii tych dni, lektorom, kantorom, ministrantom, kościelnym, organistom,  członkom Żywego Różańca, Scholii, pocztom sztandarowym, górnikom niosącym baldachim. Bóg zapłać za poprowadzenie Drogi Krzyżowej dla dzieci  i dorosłych. Bóg zapłać p. Rafałowi za wykonanie zamykanego konfesjonału.

3.     Kolekta dzisiejsza to tzw. kolekta powinwata. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

4.     Bóg zapłać rodzinom z ul. Kopernika do nr 74 za sprzątanie kościoła i dar na kwiaty. W tym tygodniu dyżur sprzątania przypada na rodziny z ul. Kopernika do nr 117.

5.     Jutro w poniedziałek Wielkanocny Msze św. tak jak w niedzielę. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

6.     W czwartek o godz. 17.30 Msza św. dla młodzieży. Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

7.     W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Dzieci zapraszamy w piątek o 17.30 na Mszę św. szkolną.

8.     Przyszłą niedzielę, II Wielkanocną, obchodzimy jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się tydzień Miłosierdzia. Kolekta będzie przeznaczona na Caritas archidiecezji, zaś przed kościołem zbiórka na finansowanie inicjatywy „Śląskie – dzieciom z Aleppo”. W tym dniu odbywa się liczenie wiernych.

9.     Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego” w którym dziś m. in.:

• Droga do Emaus jako dziewięć stacji drogi „po-krzyżowej” – Jezus leczy serca i przywraca nadzieję.

• w drodze do relacji z Bogiem – między rozumem i wiarą. Specjaliści od dowodzenia w sądach, najwybitniejsi prawnicy świata mówią o tym, jak bardzo wiarygodne są

świadectwa o cudach,

• o mniszkach kamedułkach, które żyją w cichym szczęściu. „Gość” został zaproszony za klauzurę klasztoru.

 

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego pragniemy  złożyć wszystkim parafianom
i miłym gościom serdeczne życzenia, by Zmartwychwstały Pan przepełniał życie radością, pokojem, a moc płynącą z poranka Wielkanocnego,  niech napełnia serca nadzieją i pewnością Bożej obietnicy, POKÓJ WAM ­– rzecze Chrystus.

 Amen – niech się stanie!

 

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

Niedziela Palmowa

25.03.2018 r. 

 

Trzymamy palmy w ręku i słuchamy, jak uroczyście witano Jezusa przy wjeździe do Jerozolimy. Dzisiaj jednak usłyszymy też opis męki naszego Zbawiciela. Chrystus cierpiący, poniżany umiera na krzyżu. Za nas. W ciszy i skupieniu towarzyszmy Jezusowi w Jego bolesnej drodze. Bądźmy przy Nim naszymi myślami i sercem. On jest naszym Królem i Wybawicielem.

1.Bóg zapłać za składane dziś ofiary przeznaczone na potrzeby parafii wpłaty z deklaracji.

2.Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali i na kazanie pasyjne o godz. 15.15.

3.Dzieci, młodzież wraz z nauczycielami oraz właściciele piekarni Sobala przygotowali kiermasz świąteczny. Przy ozdobach i barankach nie ma cen, ofiara jest dowolna, zaś dochód z kiermaszu jest na cele charytatywne. Bóg zapłać za tę inicjatywę.

4.W środę o godz. 7.45 przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych parafian. Zgłoszenia w kancelarii lub telefonicznie.

5.Serdeczne Bóg zapłać paniom z ul. Brzozowej za sprzątanie kościoła i dar na kwiaty, a także paniom i panom, którzy umyli lampy, okna, witraże oraz zrobili przedświąteczne porządki w kościele. W tym tygodniu dyżur sprzątania przypada na rodziny z ul. Kopernika do nr 74.

6.W środę o godz. 18.15 spotkanie kandydatów do bierzmowania. Kandydaci do bierzmowania powinni wziąć udział w całym Triduum Paschalnym. Proszę rodziców o przypominanie młodzieży o tym obowiązku, a najlepiej gdyby całe rodziny chciały uczestniczyć w liturgii Świętego Triduum Paschalnego.

7.Ceremonie Wielkiego Tygodnia rozpoczynamy od uroczystej Mszy Wieczerzy Pańskiej 
w Wielki Czwartek o godz. 18.00
potem adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 21.00.

8.W Wielki Piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 9.00 i o 17.15 dla dorosłych. Ceremonie Wielkiego Piątku o godz. 18.00, potem adoracja Pana Jezusa w Grobie i adoracja Krzyża do godz. 21.00. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

9.W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie i adoracja Krzyża od godz. 7.30. Święcenie potraw o godz. 10.00, 11.00, 15.00Ceremonie Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00. Po Mszy uroczysta procesja rezurekcyjna dookoła kościoła. Na ceremonie Wielkiej Soboty prosimy przynieść świece i wodę do poświęcenia. Zachęcamy do zachowania postu jakościowego, aż do ceremonii wieczornych.

10.Ofiary składane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na Boży Grób i Chrześcijan w Ziemi Świętej.

11.W Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 8.00 zapraszamy na Ciemną Jutrznię – modlitwę brewiarzową.

12.Okazja do spowiedzi dla dorosłych i młodzieży codziennie przed Mszą św.,a ponadto w Wielką Środę 0d 19.00 – 21.00, Wielki Czwartek od 16.00 – 17.45. W Wielki Piątek od 7.30 – 10.00, od 16.30 – 17.45 i od 19.30 – 21.00. W Wielką Sobotę od 7.30 – 10.00 i od 16.00 – 19.00. Uwaga dzieci! Dzieci zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania w piątek rano przed Drogą Krzyżową.

13.Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” w którym dziś m.in.: Co to jest Triduum Paschalne oraz jak je owocnie przeżyć, dodatek – obrazek z wyjątkową modlitwą o. Pio,jaka lekcja płynie dla nas z postawy ojca Pio, który świadomie przyjął na siebie ogromne cierpienie; w „Małym Gościu” PREZENT - kalendarz na Triduum Paschalne.

Na dobre przeżycie Świętego Triduum Paschalnego i nadchodzących Świąt Zmartwychwstania Chrystusa Pana, niech nam Bóg błogosławi.

 Szczęść Boże.

 

 •  Święte Triduum Paschalne
 •  
 •  
 • Wielki Czwartek
  • 16.00 – 17.45 Okazja do spowiedzi dla dorosłych i młodzieży
 •             18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej
 •             19.00 – 21.00 Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy
 •  
 • Wielki Piątek
 •             7.30 Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy
 •             8.00 Ciemna Jutrznia
 •             7.30 – 10.00 Okazja do spowiedzi dla dorosłych i młodzieży i dzieci
 •             9.00 Droga Krzyżowa dla dzieci
  • 16.30 – 17.45 Okazja do spowiedzi dla dorosłych i młodzieży
 •             17.15 Droga Krzyżowa
 •             18.00 Ceremonie Wielkiego Piątku
 •             19.00 – 21.00 Adoracja Pana Jezusa w Grobie i adoracja Krzyża
 •             19.00 – 20.00 Uczestnicy Liturgii
  • 20.00 – 21.00 Oaza Rodzin
  • 19.30 – 21.00 Okazja do spowiedzi
  •  
 • Wielka Sobota
 •             7.30 Adoracja Pana Jezusa w Grobie i adoracja Krzyża
 •             8.00 Ciemna Jutrznia
 •             7.30 – 10.00 Okazja do spowiedzi dla dorosłych i młodzieży
 •             10.00 święcenie potraw
 •             11.00 święcenie potraw
 •             15.00 święcenie potraw
 •             15.30 - 18.00 Okazja do spowiedzi dla dorosłych i młodzieży
 •             20.00 Wigilia Paschalna w Wielką Noc i Procesja Rezurekcyjna
 •                         (proszę przynieść świece i wodę do poświęcenia)
 • Plan Adoracji przy Bożym Grobie w Wielką Sobotę.
 • 9.00 – 10.00 Żywy Różaniec
 • 10.00 – 11.00 Syrokomli, Stroma, Górna, Romantyczna
 • 11.00 – 12.00 Kopernika
 • 12.00 – 13.00 Jastrzębska i Bracka, Brzozowa,
 • 13.00 – 14.00 Ciekawa, Sobótki, Gawędy, Przytulna
 • 14.00 – 15.00 Gościnna, Uśmiechu, Rodzinna
 • 15.00 – 16.00 Dzieci i młodzież
 • 16.00 – 17.00 Sąsiedzka, Szczęśliwa, Wymarzona
 • 17.00 – 18.00 Kobiety
 • 18.00 – 19.00 Mężczyźni

 

Ogłoszenia Duszpasterskie 

V Niedziela Wielkiego Postu

18.03.2018 r.

 

 

Kolejna niedziela Wielkiego Postu jest dla nas wezwaniem do nawrócenia. Jezus mówi: „Jeśli ziarno pszenicy, wpadłszy w ziemię, nie obumrze, zostanie samo jedno, ale jeśli obumrze, przynosi plon obfity”. Tak samo i nasze serca muszą się przemienić, abyśmy nie upatrywali największej wartości w dobrach tego świata, ale zwrócili się ku Bogu. Tu chodzi przecież o nasze zbawienie. Niech wyśpiewany dzisiaj refren psalmu „Stwórz, o mój Boże, we mnie serce czyste” będzie wyrazem pragnienia naszego nawrócenia.

 

 

1.Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.15.

2.Serdeczne Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na archidiecezję i wpłaty z deklaracji.

3.W poniedziałek przypada Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. o godz. 8.00 i 17.30.

4.Bóg zapłać paniom z ul. Górnej i Stromej sprzątanie kościoła i dar na kwiaty. 

W tym tygodniu dyżur sprzątania wypada na rodziny z ul. Brzozowej. W sobotę o godz. 8.00 serdecznie zapraszamy rodziny, które mają dyżur sprzątania oraz chętnych parafian do zrobienia generalnych porządków w kościele. Trzeba umyć lampy, drzwi, witraże i okna. Panowie są mile widziani, aby postawić rusztowania.

5.W piątek 23 marca o godz. 17.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami miasta. 

Droga Krzyżowa rozpocznie się przy Krzyżu u zbiegu ulic Pszowskiej i Górniczej, a zakończy w parafii w MB Wszechpośredniczki Łask Jedłowniku. Towarzyszyć nam będzie hasło; „Do Nieba ze świętym Ojcem PIO”.

6.W sobotę o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie wszystkich dorosłych lektorów, kantorów, komentatorów w celu przygotowania Liturgii Świętego Triduum Paschalnego. Młodzież też jest mile widziana na tym spotkaniu.

7.Kolekta przyszłej niedzieli będzie na potrzeby parafii.

8.Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Młodzież gromadzi się w tym dniu o godz. 14.00 w Katedrze Chrystusa Króla w ramach obchodów Światowego Dnia Młodzieży.

9.Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy m. in.:

 O pięciu latach pontyfikatu papieża Franciszka, jego stylu, energii i nowych kierunkach przez niego wyznaczonych

 o mistyku, odprawiającym Eucharystię w taki sposób, że niewierzący uciekł z obawy przed nawróceniem, czyli dalszy ciąg wielkopostnego cyklu o św. o. Pio

 o tym dlaczego siostry kapucynki, opiekunki Domu Dziecka w Siennicy, musiały wyjść na ring

 

 • Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli. Boże błogosławieństwo niech nas umacnia w codziennym obumieraniu, by przynosić owoc obfity.
 •  Szczęść Boże.

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.