Pielgrzymka dzieci I Komunijnych do Łagiewnik 17.05.2014 r.

                W sobotę 17 maja na zakończenie białego tygodnia dzieci które przystąpiły do I Komunii świętej wraz z rodzicami, krewnymi oraz ks. proboszczem udali się na pielgrzymkę do Łagiewnik. Mimo nie najlepszej pogody humory dopisywały.    O godz. 10.00 uczestniczyliśmy w Mszy św. sprawowanej w kaplicy gdzie znajduje się grób świętej siostry Faustyny Kowalskiej oraz cudowny obraz Jezusa Miłosiernego. Po Mszy św. dzieci miały prelekcję o siostrze Faustynie. Później był czas na modlitwę indywidualną w bazylice Miłosierdzia oraz zwiedzanie kaplic w dolnym kościele i czas na posiłek. Następnie udaliśmy się do budowanego centrum św. Jana Pawła II, gdzie zwiedziliśmy sanktuarium św. Jana Pawła II oraz górny kościół z przepięknymi mozaikami. Można było także zwiedzić muzeum Jana Pawła II.                                                               W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Wadowicach. Modliliśmy się przy chrzcielnicy gdzie był ochrzczony Karol Wojtyła. Był także czas na papieskie kremówki. Szczęśliwi i radośni wróciliśmy do naszej parafii.

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.

KLAUZULA INFORMACYJNA

 

Informujemy, że dane osobowe Parafian przetwarzane są dla potrzeb realizacji celów Kościoła, na podstawie prawa kanonicznego przez administratora danych osobowych, którym jest Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego w Wodzisławiu Śląskim z siedzibą na ul. Kopernika 75, reprezentowana przez ks. Grzegorza Uszoka.

Inspektorem Ochrony Danych w Parafii jest:

  1. Adam Sekściński, e-mail: iod@archidiecezjakatowicka.pl

Mają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia (z ograniczeniem
w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby).

Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego odbiorcy (krajowego lub zagranicznego), dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

    Mają Państwo prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych, Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl.