8 maja przystąpiłam do sakramentu Bierzmowania. Cieszyliśmy się, że ta uroczystość odbędzie się w naszej parafii - Ducha Świętego. Dwuletnie przygotowania pod opieką ks. Grzegorza Uszoka oraz rodzin państwa Bartosików i Fulków pomogły nam pełniej zrozumieć jaką siłą są dary Ducha Świętego. Dziękujemy im za to. Ale w sposób szczególny chcemy podziękować naszym Rodzicom, którzy pierwsi byli źródłem naszej wiary.

Oprócz naszej parafialnej młodzieży sakrament Bierzmowania z rąk arcybiskupa Damiana Zimonia przyjęli koledzy i koleżanki z parafii św. Wawrzyńca na osiedlu 1 Maja, parafii Matki Boskiej Częstochowskiej z Wilchw oraz Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych.

Bierzmowanie wprowadziło do mojego życia pewien nowy rozdział. Dzięki niemu czuję się bliżej Boga. Istotą tego sakramentu jest przyjęcie Ducha Świętego, umocnienie wiary, odważne świadczenie o niej oraz jej obrona. Bierzmowanie zjednoczyło mnie z Jezusem Chrystusem i dało mi nową siłę. 

                                                                                                       Agnieszka

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.