8 maja przystąpiłam do sakramentu Bierzmowania. Cieszyliśmy się, że ta uroczystość odbędzie się w naszej parafii - Ducha Świętego. Dwuletnie przygotowania pod opieką ks. Grzegorza Uszoka oraz rodzin państwa Bartosików i Fulków pomogły nam pełniej zrozumieć jaką siłą są dary Ducha Świętego. Dziękujemy im za to. Ale w sposób szczególny chcemy podziękować naszym Rodzicom, którzy pierwsi byli źródłem naszej wiary.

Oprócz naszej parafialnej młodzieży sakrament Bierzmowania z rąk arcybiskupa Damiana Zimonia przyjęli koledzy i koleżanki z parafii św. Wawrzyńca na osiedlu 1 Maja, parafii Matki Boskiej Częstochowskiej z Wilchw oraz Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych.

Bierzmowanie wprowadziło do mojego życia pewien nowy rozdział. Dzięki niemu czuję się bliżej Boga. Istotą tego sakramentu jest przyjęcie Ducha Świętego, umocnienie wiary, odważne świadczenie o niej oraz jej obrona. Bierzmowanie zjednoczyło mnie z Jezusem Chrystusem i dało mi nową siłę. 

                                                                                                       Agnieszka

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

KLAUZULA INFORMACYJNA

 

Informujemy, że dane osobowe Parafian przetwarzane są dla potrzeb realizacji celów Kościoła, na podstawie prawa kanonicznego przez administratora danych osobowych, którym jest Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego w Wodzisławiu Śląskim z siedzibą na ul. Kopernika 75, reprezentowana przez ks. Grzegorza Uszoka.

Inspektorem Ochrony Danych w Parafii jest:

  1. Adam Sekściński, e-mail: iod@archidiecezjakatowicka.pl

Mają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia (z ograniczeniem
w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby).

Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego odbiorcy (krajowego lub zagranicznego), dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

    Mają Państwo prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych, Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl.