W 15 rocznicę powstania parafii zgromadziliśmy się w świątyni, by w uroczystej mszy świętej, pod przewodnictwem ks. dziekana Bogusława Płonki, ks. Ireneusza Tosty, ks. Piotra Płonki, ks. Mariana Neugebauera, ks. Ireneusza Czecha, brata Zbigniewa Kołodziejczyka oraz ks. Grzegorza Uszoka podziękować Bogu za wszelkie łaski spływające na naszą wspólnotę. 

Po mszy świętej w pięknie przystrojonej świątyni, przy świetle świec, uwielbialiśmy Boga w atmosferze modlitwy w duchu Taize.

Wszystkie światła, a zwłaszcza świecy paschalnej, przypominały nam, że Jezus jest "światłością świata". Słowo Boże, śpiew, modlitwa stały się sposobem na osobiste spotkanie z Bogiem.

"Maryja, służebnica Pańska", Matka Boża przyjęła wolę Boga, aby dać nam Jezusa, Zbawiciela świata. Ona zawsze pokornie kieruje nas do Pana, jak to zrobiła na weselu w Kanie, przypominając nam "Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie".  Modliliśmy się, aby, tak jak Maryja, wypełniać wolę Bożą w naszym życiu i powiedzieć "TAK" Jezusowi.

Chcemy serdeczne podziękować wszystkim parafianom i gościom za obecność, za piękną atmosferę czuwania modlitewnego. Już teraz zapraszamy na kolejne spotkania, które będą organizowane cyklicznie. Najbliższe odbędzie się w piątek, 28 lutego 2014 roku. Tematem będzie „Przebaczenie”, które pomoże nam wkroczyć w okres Wielkiego Postu.

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.