Od 6 do 13 lipca 2013 roku trwała nasza parafialna pielgrzymka do Fatimy w Portugalii i Santiago de Compostela w Hiszpanii. Ze względu na niedostateczną liczbę zgłoszeń, nie odbyłaby się ona, gdyby nie wzięły w niej udziału osoby spoza naszej parafii. Opieką duszpasterską otoczył nas ksiądz Andrzej Sacher oraz uczestnik pielgrzymki, ksiądz Jacek Spyra. Gorące słońce Portugalii towarzyszyło nam prawie przez wszystkie dni pobytu, a przepiękne świątynie Fatimy, Batalhy, Alcobaci, Nazare, Coimbry, Porto, Bragii, Santiago de Compostela, Lizbony i innych miejsc, dawały przyjemne schronienie przed skwarem. Byliśmy zachwyceni pięknem i bogactwem, które Kościół Katolicki ofiarowuje nie tylko Portugalii, ale i całej Europie. Dla nas, pątników z różnych stron Polski, codzienna Msza Święta, wspólna i indywidualna modlitwa, wygłaszane "Słowo" w tych świętych miejscach sprawiły, iż był to prawdziwy czas rekolekcji. Namiastką naszych wspaniałych przeżyć niech będą zdjęcia z pielgrzymki, do których oglądnięcia serdecznie zapraszamy.

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

KLAUZULA INFORMACYJNA

 

Informujemy, że dane osobowe Parafian przetwarzane są dla potrzeb realizacji celów Kościoła, na podstawie prawa kanonicznego przez administratora danych osobowych, którym jest Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego w Wodzisławiu Śląskim z siedzibą na ul. Kopernika 75, reprezentowana przez ks. Grzegorza Uszoka.

Inspektorem Ochrony Danych w Parafii jest:

  1. Adam Sekściński, e-mail: iod@archidiecezjakatowicka.pl

Mają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia (z ograniczeniem
w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby).

Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego odbiorcy (krajowego lub zagranicznego), dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

    Mają Państwo prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych, Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl.