Bardzo się cieszę, że mogłam już po raz 7 wspólnie z mężem, uczestniczyć w pieszej pielgrzymce do Częstochowy. Natomiast nasza pielgrzymka parafialna do Pani Jasnogórskiej była dopiero drugi raz, ale sądzę, że stanie się tradycją. Wędrowaliśmy lasami, polami, dolinami i górkami – szlakiem orlich gniazd. Panowała wspaniała atmosfera, zarówno na szlaku jak i na noclegu. Wieczorem modlitwa, piosenki przy gitarze, flecie i skrzypcach oraz wspólny śpiew z poznanym chórem dziewcząt z Wielunia. Tworzyliśmy jedną wspólną rodzinę, a nasz ksiądz proboszcz – prawdziwy pielgrzym w sutannie, rozmodlony i z dużym poczuciem humoru. Wielka radość ogarnęła moje serce po dotarciu do celu, gdzie zmęczona mogłam przejść na kolanach przed obrazem naszej Mateczki i złożyć u Jej stóp wszystkie swoje smutki, prośby i podziękowania. W moich oczach pojawiły się łzy radości i wdzięczności. Wspólna msza Św. i Droga Krzyżowa na Wałach była nicią łączącą nas, którzy wędrowaliśmy z tymi, którzy przyjechali autobusem na Jasną Górę. Bardzo wzruszające było powitanie nas na Alejach, a bukiet pięknych róż, który otrzymaliśmy, został złożony przed Panią Jasnogórską. 

Wielkim przeżyciem była wspólna msza Św. pod Giewontem, ale najwięcej emocji wywołała msza Św. w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej – „nasza” Madzia śpiewała psalm i „nasz” zespół muzyczny grał, a my mogliśmy stać blisko cudownego obrazu. Chwała Panu I Matce Bożej za to. Jestem szczęśliwa, że mogłam uczestniczyć w super pielgrzymce i mam nadzieję, że za rok znów się spotkamy. Wielkie dzięki Księże Proboszczu.

 

                                                                       Wdzięczna uczestniczka pielgrzymki – parafianka Danka

Relacja z przybycia śląskich pielgrzymek

Wywiad z proboszczem 

Galeria  

Film

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

KLAUZULA INFORMACYJNA

 

Informujemy, że dane osobowe Parafian przetwarzane są dla potrzeb realizacji celów Kościoła, na podstawie prawa kanonicznego przez administratora danych osobowych, którym jest Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego w Wodzisławiu Śląskim z siedzibą na ul. Kopernika 75, reprezentowana przez ks. Grzegorza Uszoka.

Inspektorem Ochrony Danych w Parafii jest:

  1. Adam Sekściński, e-mail: iod@archidiecezjakatowicka.pl

Mają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia (z ograniczeniem
w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby).

Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego odbiorcy (krajowego lub zagranicznego), dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

    Mają Państwo prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych, Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl.