Wielki Czwartek 

Tego dnia ks. Proboszcz sprawował tylko jedną Eucharystię – Mszę Wieczerzy Pańskiej. Po odśpiewaniu uroczystego hymnu „Chwała na wysokości Bogu” zamilkły wszystkie dzwony. Na zakończenie mszy, przedstawiciele parafian złożyli księdzu życzenia z okazji dnia ustanowienia kapłaństwa. Po Liturgii, konsekrowane hostie zostały przeniesione do ciemnicy, na pamiątkę pojmania Chrystusa. Potem rozpoczęła się wieczorna adoracja parafian przy ciemnicy. 

Wielki Piątek 

Tego dnia Kościół Boży nie sprawuje Eucharystii. Rano modliliśmy się wspólnie na ciemnej jutrzni.Wieczorem zgromadziliśmy się na Liturgii Adoracji Krzyża. Kapłan odsłonił zasłonięty od V Niedzieli Wielkiego Postu krzyż, wypowiadając słowa: „Oto drzewo krzyża, na którym zawisło zbawienie świata!” Później Najświętszy Sakrament w welonie został przeniesiony do Bożego Grobu. 

Wielka Sobota 

To dzień ciszy i adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Tego dnia tradycyjnie święciliśmy pokarmy. O godz. 20.00. rozpoczęliśmy uroczystości Liturgii Wigilii Paschalnej. Najpierw kapłan poświęcił przed kościołem ogień i zapalił paschał . W orędziu paschalnym wybrzmiały słowa: „Jest to zatem ta noc, która światłem ognistego słupa rozproszyła ciemności grzechu, a teraz ta sama noc uwalnia wszystkich wierzących w Chrystusa na całej ziemi od zepsucia pogańskiego życia i od mroku grzechów, do łaski przywraca i gromadzi w społeczności świętych. Tej właśnie nocy Chrystus skruszywszy więzy śmierci, jako zwycięzca wyszedł z otchłani. Nic by nam przecież nie przyszło z daru życia, gdybyśmy nie zostali odkupieni.” 

Również Liturgia Słowa miała rozbudowany, uroczysty charakter. Pomiędzy czytaniami rozbrzmiewało chwalebne „Chwała na wysokości Bogu” i Alleluja! Po Liturgii Słowa nastąpiło pobłogosławienie wody, a wierni odnowili przyrzeczenia Chrztu Świętego. 

Na zakończenie wyruszyła rezurekcyjna procesja, oznajmiając wszystkim radosną wiadomość, że CHRYSTUS JEZUS ZMARTWYCHWSTAŁ! ALLELUJA!

 

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.