„Zróbcie Mu miejsce, Pan idzie z nieba pod przymiotami ukryty chleba, zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się dzieciom Jego powodzi.”

Ta pieśń pięknie przedstawia to, co chcemy publicznie wyrazić w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa: naszą wiarę i radość z tego, że Pan Jezus pozostał z nami w sakramentalnym znaku Eucharystii. Jednak, przychodząc dziś do kościoła, musimy zadać sobie pytanie: co mnie tu sprowadziło? Czym się kieruję, gdy idę na Mszę Świętą? I jak w niej uczestniczę?

Takimi słowami ks. Proboszcz przywitał wiernych, którzy przyszli na poranną Mszę Św. w uroczystość Bożego Ciała. Kwestię przyczyn naszego uczestnictwa we mszy i naszego szacunku dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie poruszył w homilii ks. Andrzej. Zwrócił uwagę na znaczenie godnego ubioru we właściwym przeżywaniu liturgii oraz znaczenie gestów liturgicznych, takich jak przyklękanie czy znak Krzyża Świętego.

                Poranna Msza Święta zakończyła się tradycyjną procesją ulicami naszej parafii- publiczną demonstracją wiary w obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Przy ołtarzach zbudowanych przez Róże Różańcowe, Górników, Młodzież z Oazą Rodzin i Dzieci Komunijne, prosiliśmy o błogosławieństwo dla naszych domów, obejść, upraw i miejsc pracy.

                Piękna pogoda utrzymała się przez cały dzień, dzięki czemu mogliśmy kontynuować świętowanie podczas festynu parafialnego w naszej altanie na łące za kościołem. Rodziny naszej parafii spotkały się przy grillu i muzyce, nie tylko tej odtwarzanej z płyty- zagrał dla nas pochodzący z naszej parafii zespół Amsterdam.

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.