W niedzielę 27 maja, obchodziliśmy w naszej parafii odpust. Pięćdziesiąt dni po Zmartwychwstaniu, Pan zesłał apostołom pocieszyciela- Ducha Świętego. To właśnie Jego moc i obecność uzdalniały pierwszych chrześcijan do heroicznych aktów wiary, czynienia cudów i głoszenia Chrystusa po całym ówczesnym świecie. Właśnie w odpust parafialny dziękowaliśmy Bogu, za patrona który pomaga nam i dziś na drogach współczesności być świadkami Jezusa i świadomymi członkami Kościoła. Właśnie tą rolę działania Ducha Świętego w Kościele podkreślił w homilii odpustowej tegoroczny kaznodzieja- ks. prałat Franciszek Skórkiewicz, były proboszcz parafii św Jadwigi w Rybniku. Wspaniała, pogoda towarzysząc nam przez cały dzień, nastrajała parafian i miłych gości do wspólnego świętowania. Nie wszyscy parafianie byli obecni na tej uroczystości. Część w tym czasie pielgrzymowała do Piekar Śląskich, do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej, na coroczną pielgrzymkę mężczyzn. W drugi dzień Zielonych Świątek, przy wspólnym stole na probostwie, spotkali się emeryci, budowniczy kościoła i rada gospodarcza.

Niech Duch Święty, którego otrzymaliśmy oświeca nasze drogi i pomaga dokonywać słusznych i godnych chrześcijanina wyborów.

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.

KLAUZULA INFORMACYJNA

 

Informujemy, że dane osobowe Parafian przetwarzane są dla potrzeb realizacji celów Kościoła, na podstawie prawa kanonicznego przez administratora danych osobowych, którym jest Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego w Wodzisławiu Śląskim z siedzibą na ul. Kopernika 75, reprezentowana przez ks. Grzegorza Uszoka.

Inspektorem Ochrony Danych w Parafii jest:

  1. Adam Sekściński, e-mail: iod@archidiecezjakatowicka.pl

Mają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia (z ograniczeniem
w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby).

Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego odbiorcy (krajowego lub zagranicznego), dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

    Mają Państwo prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych, Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl.